You are here

Hakkında

Abdullah Gül Üniversitesi, özgür düşüncenin ışığında, özgün yöntemleri ile yükseköğretim alanında çığır açan, ürettikleri ile insanlığa değer katan ve mensubu olmakla gurur duyulan uluslararası marka değere sahip, 3. nesil üniversitelerin öncüsü bir üniversite olmayı vizyon olarak belirlemiştir.

Kaliteyi ve yönetişimi rehber edinerek insanı öne çıkaran ve yenilikçiliği esas alan bir anlayışla, girişimciliği sosyal sorumlulukla bütünleştirmiş ve sürekli öğrenmeyi ilke edinmiş bireyler yetiştirmek; eğitim ve araştırma faaliyetleriyle bilimselliğin ışığında tüm paydaşlarına fayda üretmekşeklinde bir misyon üstlenmiştir.

Vakıf destekli devlet üniversitesi olan AGÜ, her şeyden önce bir değerler üniversitesidir. Bu sebeple AGÜ bilimselliği, evrenselliği, yenilikçiliği, kalite odaklılığı, girişimciliği, katılımcılığı, özgünlüğü, takım ruhunu, uluslararasılığı, sürekli öğrenmeyi, sosyal sorumluluğu, etik değerlere bağlılığı, öğrenci odaklı olmayı, şeffaflığı, çözüm odaklılığı, çevreye duyarlı olmayı ve fırsat eşitliğini temel değerleri olarak kabul eder.

User login