You are here

Yeni Öğrenciler İçin Oryantasyon Günleri

Abdullah Gül Üniversitesi’ne bu yıl katılan öğrenciler ile uluslararası öğrenciler için oryantasyon günleri düzenlendi. Öğrenci Dekanlığı tarafından organize edilen ve Sümer Kampüsü’nde yapılan oryantasyon günlerinde öğrencilere, üniversitenin misyonu, vizyonu ile akademik ve idari birimler tanıtıldı.

Oryantasyon günlerinde üniversiteye bu yıl katılan yeni öğrenciler ve uluslararası öğrencilerin hem birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını hem de öğretim elemanlarıyla tanışmalarını sağlamak amacıyla aralarında oyunlar, grup çalışmaları, akran rehberliği gibi etkinliklerin de yer aldığı çeşitli sosyal etkinlikler de gerçekleştirildi.

Üniversitenin fakülte ve bölümlerinin tanıtımlarına da yer verilen oryantasyon günlerinde, öğrencilerin hem üniversiteye hem de Kayseri’ye kolay adapte olmaları amaçlandı.

Öğrencilere ayrıca kulüpler, spor faaliyetleri, öğrenci köyü ve lisans yönetmeliği hakkında bilgiler de verildi.

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu da öğrencilerle biraraya gelerek, üniversitenin felsefesini, hedef ve amaçlarını anlatarak, AGÜ’de öğrenim görürken hangi nitelikleri elde edeceklerini, nasıl bir birey olarak yetişmeleri gerektiğini, iş dünyasının gençlerde aradığı nitelikleri anlattı.

Artık günümüzde iş dünyasının mesleki yetkinlik ve akademik başarıların yanısıra güçlü iletişim becerisine sahip, takım çalışmasına uygun bireyler aradığını belirten Rektör Sabuncuoğlu, öğrencilerden bu konularda üniversite yaşamları boyunca kendilerini geliştirmelerini istedi.

Prof. Dr. Sabuncuoğlu öğrencilere takım çalışması ve güçlü iletişim becerilerine sahip olmalarının yanısıra, mesleklerine tutkulu olmalarını da önerdi.

Oryantasyon günleri, haftasonu gerçekleştirilen Kayseri şehir turu ve tanıtımı ile sona erdi.

Share