You are here

Eğitim Devam Ediyor I Education Continues

Covid-19 salgını nedeniyle örgün eğitimin yerini uzaktan eğitim alırken, Abdullah Gül Üniversitesi de eğitime kaldığı yerden devam ediyor.

AGÜ’de uzaktan eğitimler, Dil Okulu ve lisansüstü programlar 23 Mart, lisans programları için uzaktan eğitimler ise 30 Mart Pazartesi günü başladı.

Uzaktan eğitimlerde, açık kaynaklı bir e-öğretim uygulaması olan Canvas ile online video konferans sistemi olan Zoom uygulaması kullanılıyor.

Asenkron eğitimlerde, web tarayıcısı ile bilgisayardan veya mobil cihazlardan kolaylıkla kullanılabilen bir arayüze sahip olan Canvas aktif olarak kullanılıyor.

Senkronize eğitimler için, yani hocaların öğrencileriyle birebir görüşmeleri için, online video konferans sistemi olan Zoom kullanılıyor. Öğrenci nerede olursa olsun, internet aracılığıyla, aynı ortamdaymış gibi öğretim üyeleri ve dersin asistanları ile iletişim kurabiliyor.

Uzaktan eğitim sürecinin akademisyen ve öğrenci gözüyle nasıl işlediği ilgili videomuzu şu linkten izleyebilirsiniz: https://youtu.be/RSF9V6THL20

While the formal education has been replaced by distance education due to the Covid-19 pandemic, Abdullah Gül University has also resumed education.

AGU began distance education on 23 March for the School of Foreign Languages and on 30 March for undergraduate programs.

For the distance education, Canvas, an open-source e-learning software, and Zoom, an online video conferencing platform, are being used.

Canvas is actively used for asynchronous learning through its interface accessible from web browsers or mobile devices.

Zoom is preferred for synchronous learning in which the instructors and students meet online. Wherever our students are, they are in contact online with their instructors and teaching assistants.

You can watch our video which shows how distance education works out from the eyes of our faculty and students: https://youtu.be/RSF9V6THL20

Share