You are here

Çocuk Üniversitesi Eğitimlere Başladı

Eğitim faaliyetlerini Sümer Kampüsü'nde gerçekleştirmekte olan Çocuk Üniversitesi, atölye çalışmalarına 12’si kız 24 öğrenci ile başladı.

Oluşturulan çeşitli atölyelerde birbirinden farklı alanlarda 4 hafta ve toplam 20 saat süren eğitimler çerçevesinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Atölyelerden biri olan Oyun Atölyesinin ilk çalışması Türk zeka ve strateji oyunu Mangala oldu. Sümer Kampüsü'nde düzenlenen ve dört hafta süren atölye çalışmasına 30 öğrenci katıldı.

Çalışmada Mangala oyunu ve kuralları anlatıldı. Çocuk Üniversitesi Koordinatörü Fikri Ulusoy atölye çalışması ile ilgili olarak “AGÜ Çocuk Üniversitesi çocuklarımıza fırsatlar oluşturmaya, üniversitemizin imkanlarından çocuklarımızı yararlandırmaya ve geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik sorumluluklarını yaptığı atölye çalışmaları ile sürdürüyor” dedi. Atölye çalışması, Mangala Turnuvası ile son buldu. Tüm öğrencilere katılım sertifikası verilirken turnuvada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Öteyandan, Resim ve Tasarım Atölyesi öğrencileri tarafından da Çocuk ve Kent” temalı resim sergisi açıldı. Tamamını Çocuk Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı resimlerden oluşan sergide, atölye çalışmalarına katılan 27 öğrencinin, yaklaşık 6 hafta süren çalışmanın sonucu ortaya çıkardıkları eserleri sergilendi.

Sümer Kampüsü Sergi Salonunda düzenlenen serginin açılışını ise Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, öğrencilerle yaptı. Davetlilerle beraber sergiyi gezen Sabuncuoğlu, öğrencileri çalışmalarından dolayı kutladı. Daha sonra Resim ve Tasarım Atölyesine katılan öğrencilere, sertifikaları verildi.

Share