You are here

YKS’ye AGÜ’de Hazırlandılar I Students Prepare for YKS at AGU

Abdullah Gül Üniversitesi, Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında, YKS'ye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine sömestr tatili boyunca kapılarını açtı. Kampüs ortamını görerek üniversite havasını teneffüs eden öğrenciler, sınava farklı bir motivasyonla hazırlandılar.

Farklı okullardan kampüse gelen öğrenciler, sömestr boyunca lise öğretmenlerinden, akademisyenlerden ve üniversite öğrencilerinden destek alarak çalışmalarını sürdürdüler.

Üniversite Ortamı Çalışma Hevesini Arttırıyor

Aday Öğrenci İletişim Koordinatörlüğü’nden Öğretim Görevlisi Fatma Armağan Teke Lloyd üniversite olarak lise öğrencilerini kampüste ağırlamayı ve öğrencilerin çalışmalarına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Yaklaşık 500 öğrenciyi sınava hazırladıklarını anlatan Lloyd, düzenlenen kampla öğrencilerin üniversite ortamını görme fırsatını yakaladıklarını söyledi.

Lise son sınıf öğrencileri ise sömestr tatilinde bireysel çalışmak yerine üniversite ortamında öğretmenlerle çalışabildiklerini ve bu durumdan memnun olduklarını dile getirdi.

Öğrenciler, derslerdeki eksikliklerini kampla kapattıklarını ayrıca mekan değişikliğinin ders çalışma konusunda kendilerini biraz daha heveslendirdiğini ifade etti.

Daha düzenli bir çalışma ortamında ders çalıştıklarını ve üniversite ortamının kendilerinde çalışma iste