You are here

“Çocukluk Çağı Kanserleri” Konferansı I "Childhood Cancers" Seminar

“Çocukluk Çağı Kanserleri ve Güncel Yaklaşımlar” konferans düzenlendi.

Konferans, AGÜ’nün geleneksel eğitim-öğretim ve araştırma misyonlarının yanı sıra topluma etki misyonunu da önemseyen bir üçüncü nesil üniversite olma hedefinin önemli bir ayağı olan “Küresel Sorunlar” derslerinden “GLB201” kodlu Gıda ve Sağlık Dersi kapsamında verildi.

Konferansı Erciyes Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Çocuk Hematoloji Onkoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Kansere Karşı Birlikte Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Ekrem Ünal verdi.

Doç. Dr. Ünal konferansında, çocukluk çağı kanser türleri, kanser tedavilerini anlattı.

Öğrencilerin merak ettikleri sorulara da cevaplayan Doç. Dr. Ünal, önümüzdeki dönemde Abdullah Gül Üniversitesi öğrencileri ile sosyal gönüllülük esasına dayanan kan ve kemik iliği bağışçılığı gibi topluma doğrudan etki eden projeler kapsamında birlikte çalışabileceklerine dikkat çekti.

The seminar entitled "Childhood Cancers and Current Approaches" was held.

The seminar was organized within the GLB201 Food and Health Course which is part of "Global Challenges" courses constituting an important leg of AGU's third generation university mission. The mission includes societal impact in addition to traditional education and research functions.

Ekrem Ünal, Associate Professor of Pediatric Hematology and Oncology at Erciyes University Medical Faculty and Board Member of Kansere Karşı Birlikte Derneği (Association of Solidarity Against Cancer), gave the seminar.

Assoc. Prof. Ünal talked about childhood cancer types and their treatments.

Also answering students' questions, Assoc. Prof. Ünal signaled cooperation with Abdullah Gül University students within social volunteering projects which have direct impact on the society such as blood and bone marrow donations.

Share