You are here

IHEC 2018 Konferansı I Higher Education Studies Conference

AGÜ ve Yükseköğretim Çalışmaları Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen 3. Uluslararası Yükseköğretim Çalışmaları Konferansı (IHEC 2018) Sümer Kampüsü’nde yapıldı.

Konferansa, çoğunluğu akademisyenlerden oluşan 12 ülkeden 80’i konuşmacı olmak üzere 120’den fazla davetli katıldı.

Konferansın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, dünyanın hızla değişmekte olduğuna dikkati çekerek, bu değişimin yükseköğretim sistemini de etkilemekte olduğunu dile getirdi.

Yükseköğretim Çalışmaları Derneği Başkanı Doç. Dr. Fatma Nevra Seggie ise konuşmasında, yükseköğretimin bir çalışma ve araştırma alanı olarak dünyada sürekli gelişmekte olduğunu ifade etti.

Konferansa davetli konuşmacı (Keynote speaker) olarak katılan Almanya Kassel Üniversitesi Uluslararası Yükseköğretim Araştırmaları Merkezi’nden Prof. Ulrich Teichler de “Yükseköğretim ve İş Dünyası, Değişen Koşullar ve Zorluklar” konulu sunum yaptı.

Daha sonra eşzamanlı olarak grup çalışmaları ile devam eden ve üç gün süren konferans boyunca 6 ayrı panel ve 95 sunum gerçekleştirildi.

The 3rd International Higher Education Studies Conference (2018 IHEC), organized jointly by AGU and the Association for Higher Education Studies, was held on the Sümer Campus.

From 12 countries, more than 120 participants composed of mostly academics joined the conference which featured 80 speakers.

Rector Prof. İhsan Sabuncuoğlu delivered the opening speech of the conference and highlighted the fast-changing world which has also affected the higher education system.

Assoc. Prof. Fatma Nevra Seggie, President of the Association for Higher Education Studies, expressed that higher education was evolving around the world as a study and research area.

Afterwards, Prof. Ulrich Teichler, keynote speaker of the conference from the International Centre for Higher Education Research of Kassel University, made a presentation entitled "The Contribution of Higher Education to Graduate Employment and Work."

The conference continued with parallel sessions and hosted a total of 6 panels and 95 presentations for three days.

Share