You are here

AGÜ'lü Akademisyenlere İki Ödül

Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Çağlayan fizik alanında BAGEP ödülü kazanırken, Araştırma Görevlisi Yağmur Kiraz’a da Uluslararası Sağlık Güvenliği Üyelik Ödülü verildi.

Bilimsel özgürlük ve dürüstlük ilkelerini benimseyen, bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olan Bilim Akademisi’nin 2016 yılı BAGEP ödülleri açıklandı. AGÜ Mühendislik Fakültesi, Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Çağlayan da, fizik alanında ödül kazandı. Çağlayan’a ödülü, Ankara’da düzenlenen törenle verildi. Ödül töreninde AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’da hazır bulundu. Törene rektörler, akademisyenler, BAGEP destekçileri ve öğrenciler katıldı. Çağlayan, geçtiğimiz yıl da dünyanın en büyük kozmetik ve güzellik şirketlerinden L'Oréal Türkiye tarafından ‘’Araştırmacı Bilim Kadını’’ ödülü almıştı.

Öteyandan, Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Araştırma Görevlisi Yağmur Kiraz’a, Uluslararası Sağlık Güvenliği Üyelik Ödülü verildi.
Kiraz, üstün başarılı bulunarak tüm dünyadan seçilen 12 kişiden biri olarak Sağlık Güvenliği Üyelik Ödülü’ne (Health Security Futures Fellowship) layık görüldü.

Share