You are here

Hasçelik ile İşbirliği I Partnership with Hasçelik

Hasçelik Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile AGÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında lisans ve lisansüstü öğrencilere, doktora ve lisansüstü tezleri ile lisans bitirme ödevlerini, Ar-Ge konularında ve Ar-Ge projeleri temelinde yapma imkanı sağlanacak.

Protokol, AGÜ Sümer Kampüsü’nde Rektörlük Senato salonunda düzenlenen toplantıda, Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ile Hasçelik Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Necmettin Baktır arasında imzalandı.

Rektör Sabuncuoğlu imzaladıkları protokole ile üniversitenin Teknoloji Transfer Ofisi’nin Hasçelik Kablo Sanayi ortak projeler yürüteceğini, bu projelerin Ar-Ge ekseninde gerçekleştirileceğini, öğrencilere staj imkanının sağlanacağını söyledi.

Hasçelik Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Necmettin Baktır da Abdullah Gül Üniversitesi ile imzaladıkları işbirliği protokolünün hem üniversiteye hem de şirketlerine katkı sağlayacağını ifade etti.

Abdullah Gül University (AGU) and Hasçelik Kablo Industry and Trade Inc. have signed a cooperation protocol. The protocol will enable students to carry out their doctoral dissertations, master's and undergraduate theses on R&D topics as R&D projects.

Rector Prof. İhsan Sabuncuoğlu and Necmettin Baktır, CEO of Hasçelik Kablo Industry and Trade Inc., signed the protocol in the Rectorate Senate Room on the Sümer Campus.

Thanks to the protocol, the university will be able to carry out joint projects with Hasçelik Kablo Industry through the Technology Transfer Office. These projects will be R&D related and students will have internship opportunities, said Rector Sabuncuoğlu.

Necmettin Baktır, CEO of Hasçelik Kablo Industry and Trade Inc., stated that the protocol singed with Abdullah Gül University will contribute to both the university and their company.

Share