You are here

Köy Okulu’na Destek I AGU Opens Its Facilities to the Village School

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve bazı öğretim üyeleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir köy okulunu ziyaret ederek, okulun öğretmen ve öğrencilerini üniversitenin imkanlarından faydalanmaya ve işbirliğine davet etti.

Rektör Prof. Dr. Sabuncuoğlu ve AGÜ Öğretim Üyeleri, Kayseri’nin Hacılar İlçesine bağlı Karpuzsekisi Köyü Mustafa Tatar İlkokulu’nu ziyaret ederek, burada görev yapmakta olan öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Ziyarette ilk olarak Okul Müdürü Erol Erdoğan ve okul yönetimi ile görüşen Prof. Dr. Sabuncuoğlu, AGÜ ile işbirliği teklifinde bulundu.

AGÜ Çocuk Üniversitesi’nin tüm çocuklara ve ayrıca üstün yetenekli çocuklara yönelik faaliyetler yürüttüğünü belirten Sabuncuoğlu, çocukların bu faaliyetlere katılabileceklerini söyledi.

Öteyandan Rektör Sabuncuoğlu ve AGÜ Öğretim Üyeleri, Öğretmenler Günü nedeniyle Kayseri’nin en başarılı okullarından biri olan Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’ni de ziyaret ederek, Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Abdullah Gül University (AGU) Rector Prof. İhsan Sabuncuoğlu and some academics visited a village school on the occasion of the 24th of November, the Teachers' Day, and invited school teachers and students to benefit from the university's facilities.

Rector Prof. Sabuncuoğlu and AGU faculty members visited Mustafa Tatar Primary School located in Karpuzsekisi Village of Kayseri's Hacılar district and celebrated the teachers' day with teachers working there.

On the visit, Prof. Sabuncuoğlu spoke with the Principal Erol Erdoğan and school management and offered them partnership with AGU.

Sabuncuoğlu said the AGU Children's University carries out activities for every child and gifted children and told students there to join these activities.

Rector Sabuncuoğlu and AGU academics also visited Nuh Mehmet Küçükçalık Anatolian High School, one of the most successful schools in Kayseri, on the same day and celebrated their Teachers' Day.

Share