You are here

Asya Yükseköğretim Zirvesi I Asia Higher Education Summit

Asya Yükseköğretim Zirvesi bu yıl Singapur’da yükseköğretim dünyasından 250’den fazla akademisyenin katılımıyla yapıldı.

Zirveye, konuşmacı olarak katılan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, AGÜ’nün tasarladığı ve geliştirmekte olduğu yeni nesil üniversite modelini yaptığı sunumla anlattı.
Prof. Dr. Sabuncuoğlu, zirvenin kapanış oturumunda da değerlendirme konuşması yaptı.

Zirvede dijital öğrenme, yeni eğitim ve altyapı tesisleri, üniversite iş modellerinin dönüşümü, üniversiteler için yeni yatırım kaynakları ve modelleri ile jeopolitik hareketlerin öğrenci hareketliliği üzerindeki etkisi gibi konular ele alındı.

This year the Asia Higher Education Summit was held in Singapore and attracted more than 250 academics from the world of higher education.

Rector Prof. İhsan Sabuncuoğlu made a presentation on the new generation universities model designed and being developed by AGU.

Prof. Sabuncuoğlu also spoke at the closing session of the summit and made an assessment of the summit.

The summit covered such issues as digital learning, new education facilities and infrastructure, changing trends in university-business models, new areas and models of investment for universities, impact of geopolitical movements on student mobility.