You are here

AGÜ, TOEFL Merkezi Oldu I AGU Became a TOEFL Test Center

Dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen TOEFL sınavları, artık Abdullah Gül Üniversitesi’nde de yapılacak.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), dünya genelinde İngilizce eğitim veren kolej ve üniversiteler tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılan TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) sınavlarının yapıldığı merkezler arasına kabul edildi.

Üniversitenin uluslararasılaşma stratejisini yürüten ve üniversiteye yabancı öğrencilerin kazandırılmasını planlayan Uluslararası Ofis ile üniversitenin var olan bilgi ve tecrübe birikimini toplumun tüm kesimlerine ulaştırmak ve artı değer üretmek için faaliyet gösteren AGÜ Akademi’nin girişimleri ile TOEFL sınavının yapıldığı merkezler arasında yer alan AGÜ, Ankara’nın doğusunda TOEFL sınavlarının yapılabildiği iki devlet üniversitesinden biri oldu.

Ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizcesi bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınav olan TOEFL, dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren kolej ve üniversiteler tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılıyor.

AGÜ, geçen yıl da Harvard, Stanford, Yale gibi saygın üniversiteler tarafından kabul gören SAT (Scholastic Aptitude Test) sınavının yapıldığı merkezler arasına kabul edilmişti.

AGÜ’deki ilk TOEFL sınavı bu yılın Eylül ayında gerçekleştirilecek.

The TOEFL iBT®, The Widely Recognized Internet-Based English Test, To Be Administered at Abdullah Gül University

After being established as a SAT Test Centre, the Abdullah Gül University (AGU) has now also been certified as a Test Administration Site for TOEFL iBT® (Test of English as a Foreign Language), which is often used for admission of non-native English speakers into undergraduate, master's and doctoral programs of English-medium colleges and universities worldwide.

AGU will be one of only two universities certified to administer the TOEFL iBT® exam east of Ankara, thanks to the initiatives of the AGU International Office, which carries out the University’s internationalization and international student recruitment strategies; and of the AGU Academy, which was established to develop extra-curricular teaching and training opportunities for students and staff, as well as Kayseri’s local community.

Following the Turkish Student Selection And Placement Center’s (ÖSYM) "Directive on Determination of Equivalences of Foreign Language Exams”, the TOEFL exam can only be administered in Turkey by State universities.

The first TOEFL iBT® session at AGU is scheduled to be held in September 2017.

Share