You are here

Pakistanlı Öğrencilerden AGÜ’ye Ziyaret I Pakistani Students Visit AGU

Pakistan hükümeti tarafından hem gezi hem de üniversite tanıtımı amacıyla düzenlenen “Akademik Tur” programı ile ülkenin en başarılı lise öğrencileri, Abdullah Gül Üniversitesi'ni (AGÜ) ziyaret etti.

AGÜ Uluslararası Ofis yetkilileri Charlotte Justine ve Yakup Sönmez tarafından öğrencilere Sümer Kampüsü'nde sunum yapıldı. Sunumda, Pakistanlı öğrencilere hem Türkiye ve Kayseri hakkında bilgiler verildi hem de üniversitenin yabancı uyruklu öğrencilere sağladığı olanaklar anlatıldı.

Öğrenciler sunumun ardından AGÜ’nün Pakistanlı öğrencileri ile de biraraya gelerek üniversite hakkında detaylı bilgi edindi.

Daha sonra Sümerbank Bez Fabrikasından dönüştürülen tarihi Sümer Kampüsü’nü, laboratuvarları ve derslikleri gezen Pakistanlı öğrenciler, Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı Müze ve Kütüphanesi’ni de ziyaret ederek AGÜ’den ayrıldı.

Pakistan hükümeti tarafından başarılı lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Akademik Tur”un, Birleşik Krallık ve Türkiye sabit olmak üzere her yıl üç ülkeye düzenlendiği ve bir ay sürdüğü belirtildi.

Top high school students of Pakistan visited Abdullah Gül University (AGU) within the scope of the "Study Tour" program organized by the Pakistani government for the purposes of traveling and university promotion.

Charlotte Justine and Yakup Sönmez, the AGU International Office team members, made a presentation for the students on the Sümer Campus. The Pakistani students were informed about Turkey and Kayseri and informed about opportunities offered for foreign students at the university.

The Pakistani guests also met AGU students to learn more about the university.

Then they walked around the Sümer Campus, which is converted from the historical Sümerbank Textile Factory, saw labs and classes and entered the Abdullah Gül Presidential Museum and Library before concluding their visit to AGU.

Share