You are here

ABD Üniversiteleri ile İşbirliği | Cooperation Between AGU and U.S. Universities

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile ABD Missouri University of Science and Technology ve Worchester Polytechnic Institute üniversiteleri arasında yapılan çok yönlü işbirliği anlaşması kapsamında tasarım merkezi işbirliği, ortak programlar açılması, akademisyen ve öğrenci değişimi yer alıyor.

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek iki üniversiteyi ziyaret etti.

Akademisyen ve öğrenci değişimi ile üniversiteler arası işbirliği görüşmeleri için Missouri University of Science and Technology ve Worchester Polytechnic Institute’u ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Sabuncuoğlu, her iki kurumun yöneticileriyle görüştü.

Rektör Prof. Dr. Sabuncuoğlu, Missouri University of Science and Technology ile AGÜ arasında çok yönlü bir işbirliği anlaşmasına imza atıldığını belirterek, yapılan anlaşma kapsamında tasarım merkezi işbirliği, ortak programlar açılması, akademisyen ve öğrenci değişiminin yer alacağını söyledi.

Prof. Dr. Sabuncuoğlu, bu anlaşmanın ilk adımı olarak Missouri S&T ile uzaktan eğitim çalışmalarının başlatılacağını ve birlikte ortak dersler verileceğini de kaydetti.

ABD temaslarının ikinci durağında ise Worcester Polytechnic Institute yetkilileri ile görüşen Prof. Dr. Sabuncuoğlu, iki üniversite arasında proje tabanlı dersler üzerinde işbirliği yapılmasının kararlaştırıldığını, bunun yanısıra her iki üniversitenin akademisyenlerinin bilgi ve deneyim alışverişinde bulunacağını da ifade etti.

Abdullah Gül University (AGU) made multifaceted cooperation agreements with Missouri University of Science and Technology and Worchester Polytechnic Institute. The scope of the agreements includes cooperation for the design center, opening joint programs and academic and student exchanges.

Rector Prof. İhsan Sabuncuoğlu visited two universities in the USA.

Paying a visit to Missouri University of Science and Technology and Worchester Polytechnic Institute for talks on academic and student exchanges and cooperation between institutions, Rector Prof. Sabuncuoğlu met with administrators of both universities.

Rector Prof. Sabuncuoğlu stated that a multifaceted agreement has been signed with Missouri University of Science and Technology. With this agreement, design center cooperation, joint programs and academic and student exchanges will take place.

As the first part of the agreement, efforts will be made to begin distance learning with Missouri S&T and joint classes will be held.

During the second part of the USA visit, Prof. Sabuncuoğlu met with the officials of Worcester Polytechnic Institute and the result is that the two universities agreed on cooperation for project-based classes as well as on academics from both universities sharing knowledge and experience.

Share