You are here

Erkek Futsal Takımı ÜNİLİG’den Kupayla Döndü

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Erkek Futsal Takımı, Türkiye Üniversiteler Ligi (ÜNİLİG) 2. Lig Erkek Futsal Turnuvası’nda 3’ncü oldu.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Tarafından düzenlenen ve Afyon’da gerçekleştirilen turnuvaya 6 üniversite katıldı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı turnuvada AGÜ, üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürlüğü (BESYO) ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın (SKS) destekleri ile ÜNİLİG’e ilk kez katılan AGÜ Erkek Futsal Takımı, turnuvadan kupayla döndü.

Erciyes A.Ş tarafından düzenlenen üniversitelerarası Kar Voleybolu Kupası'nda ise kadınlar kategorisinde AGÜ üçüncülük kupası aldı.

Erciyes Kayak Merkezi, Tekirkapı’da gerçekleşen turnuvada müsabakalar, erkekler ve kadınlar kategorilerinde ayrı ayrı çift eleme usulüne göre oynandı.

Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı turnuvada, AGÜ’den Hülya Öztürk ve Lenka Karafiatova kadınlar kategorisinde 3. olurken, erkekler kategorisinde ise Mücahit Gaser, Zefer Yılmaz, Hamit Kaya, Hüseyin Vayvaylı, Musa Kafalı ve Mehmet At mücadele etti.

Kupaya Kayseri’deki üniversitelerden sporcular katıldı.

Share