You are here

Kütüphaneler Haftası Etkinlikleri

Her yıl mart ayının son pazartesi günü başlayan ve öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmeyi amaçlayan “Kütüphaneler Haftası” Abdullah Gül Üniversitesi'nde de (AGÜ), Sümer Kampüsü'nün kütüphane, konferans salonu ve seminer salonlarında yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinlikler, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından organize edildi. Etkinlikleri kapsamında, yazar Abdullah Ayata ile İmza Günü ve Söyleşi gerçekleştirildi. imza günü ve söyleşide, Son Ermeni, Kartallar Kafese Sığmaz, Horkut, Küçük Dağların Gölgeleri ve Keşke O Deli Ben Olsaydım romanlarıyla tanınan yazar Abdullah Ayata, okurlarına kitaplarını imzaladı ve onlarla sohbet etti.

Ayata okurlarına, tarihi Sümerbank Bez Fabrikası’nın kuruluş zamanında tüm mal varlığını fabrikaya bağışlayan ve deli olarak adlandırılan Ahmet karakterinin gerçek hayatından esinlenerek yazdığı “Keşke O Deli Ben Olsaydım” kitabını anlattı. İmza Günü ve Söyleşiye, Kayseri Atlas Koleji öğrencileri de katılarak kitaplarını imzalattı.

Etkinlikler kapsamında Yrd. Doç. Dr. Güssün Güneş ise “Kayseri Kütüphaneciler Buluşması” konulu konferans verdi. Etkinlikler, Yaratıcı Kitap Okuma ve Öykü Atölyesi ve Minik Kütüphane Dostlarıyla Kağıttan Kitap Ayracı Yapım Atölyesi çalışmalarıyla sona erdi.

Share