You are here

Liselerle İşbirliği Protokolü İmzalandı

Abdullah Gül Üniversitesi ile Kayseri’nin başarılı liselerinden Sami Yangın Anadolu Lisesi, Kayseri Fen Lisesi, Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi ve Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi arasında sosyal ve bilimsel işbirliği anlaşması protokolü imzalandı. Protokole göre, bu liselerin öğrencileri AGÜ’nün kampüsündeki imkanlardan faydalanabilecek.

Liselerden gelen teklif üzerine, AGÜ Aday Öğrenci İletişim Koordinatörlüğü’nün girişimleriyle düzenlenen protokol, Sümer Kampüsü Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen toplantıyla, Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve okul müdürleri arasında imzalandı.

Rektör Sabuncuoğlu, toplantıdaki konuşmasında, karşılıklı etkileşimle eğitim dünyasına daha fazla katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Sabuncuoğlu, protokol imzaladıkları liselerin öğrencilerinin bundan böyle AGÜ Kampüsü’ndeki tüm imkanlardan yararlanabileceklerini, sosyal-kültürel, bilimsel tüm etkinliklere katılabileceklerini söyledi.

Sami Yangın Anadolu Lisesi Müdürü Adnan Dinç, Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aksoy, Kayseri Fen Lisesi Müdürü İsmail Kaya, Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi Müdürü Osman Ayhan da konuşmalarında, AGÜ’nün, lise öğrencileri sağladığı imkanlar nedeniyle teşekkür etti. Protokol imzalanması için düzenlenen toplantıya Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Bölüm Başkanları ve Öğretim Görevlileri de katıldı.

Rektör Sabuncuoğlu Üniversite Adayı Öğrencilerle Buluştu

Öteyandan, Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi aday öğrencilere meslek seçimi, kariyer planlaması hakkında tavsiyelerde bulundu.

Doğa Koleji’nin daveti üzerine, lise öğrencilerine seminer veren Rektör Prof. Dr. Sabuncuoğlu yaklaşan sınav öncesi, aday öğrencilerin, kariyer planlamasından geleceğin mesleklerine, iş yaşamından yükseköğretimdeki değişikliklere kadar merak ettikleri bir çok soruyu yanıtladı.

Prof. Dr. Sabuncuoğlu, kolejin konferans salonunda verdiği seminerde, özellikle öğrencilerin ve ailelerin puan yanmasın kaygısıyla yanlış tercihler yaptığını sonrasında ise mutsuz olduklarını vurguladı.

Sabuncuoğlu, “Kariyerinizin ilerleyen zamanlarında aileniz, rehber öğretmenleriniz, belki de arkadaşlarınız yanınızda olmayacak. Tercihlerinizi siz araştırarak yapmalısınız ve tutkulu olduğunuz, sevdiğiniz mesleği ve bölümü tercih etmelisiniz” dedi. İş yaşamının ve şirketlerin değişen politikalarını da anlatan Sabuncuoğlu, şirketlerin artık günümüzde ekip çalışması yapabilen, hayal kuran, esnek mesai saatlerinde çalışabilen bireyler aradıklarını dile getirdi.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği seminer, öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Share