You are here

Kültürlerarası Etkinlik Serisi Devam Ediyor

AGÜ Uluslararası Ofisi tarafından başlatılan Kültürlerarası Etkinlik Serisi kapsamında, Uluslararası Öğrenci Birliği Kulübü ile ortaklaşa düzenlenen Pakistan Günü etkinliği ,Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda yapıldı.

Pakistan Ulusal Marşıyla başlayan etkinlikte, Pakistanlı öğrenciler kültürlerini, geleneksel kıyafetleri ile dans gösterileri, sunumlar ve tanıtım filmleri izleterek tanıttı.

Makine Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Muhammad Ali Khan ve Mimarlık Öğrencisi Rohma Haq, yaptıkları sunumda ülkeleri hakkında sosyal, kültürel, coğrafi ve tarihi bilgiler verdi.

Uluslararası Ofis Başkanı Emeric Abrignani de farklı kültürlerin buluşması ve kaynaşması amacıyla Kültürlerarası Etkinlik Serisi’ni başlattıklarını anımsatarak, bugüne kadar Kenya ve Fas kültürlerini tanıttıklarını bundan sonra da bu tür etkinliklerin devam edeceğini bildirdi.

Abrignani, Abdullah Gül Üniversitesi'nin uluslararası bir üniversite olduğunu ve kampüsünde 50 farklı ülkeden insanın bulunduğunu belirtti.

Etkinlik, çeşitli ülkelerden çok sayıda öğrenci ile üniversitedeki yabancı uyruklu öğretim görevlilerinin yanısıra akademik ve idari personel tarafından ilgiyle izlendi.

Pakistan Günü, yöresel yiyecek ve içecek ikramlarıyla sona erdi.

Share