Fransız Üniversiteleri İle İşbirliği Görüşmeleri

Rektör Prof. Dr. Sabuncuoğlu, Fransa’nın fen ve sosyal bilimler alanlarında önemli ve başarılı üniversitelerinden Paris Diderot, ESPCI ParisTech ve ENS Paris üniversitelerinin yöneticileriyle görüştü.

Tags: 

AGÜ, Avrasya’nın Yükselişi Konferansı'nda

Abdullah Gül Üniversitesi Hollanda’da düzenlenen “Avrasya’nın Yükselişi” konulu konferansta temsil edildi. Konferansta AGÜ’yü Yönetim Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Cengiz Yılmaz ve öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Derya Büyüktanır temsil etti.

Tags: 

"AGÜ Ways" İle Küresel Sorunlara Çözüm Arayışı

Abdullah Gül Üniversitesi’nde öğrenciler, müfredata konulan ve benzeri hiçbir üniversitede olmayan “AGÜ Ways” adlı ders ile küresel sorunlara çözüm arıyor.

Tags: 

AGÜ Ev Sahipliğinde MUN 2016 Konferansı

İlköğretimden liseye kadar öğrencilerin delegeler çıkararak belli ülkeleri ve Birleşmiş Milletler (BM) kurumlarını temsil ettikleri eğitsel bir simülasyon olan Model Birleşmiş Milletler Konferansı (MUN) Abdullah Gül Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı.

Tags: 

Rektör Sabuncuoğlu, Dünya Akademik Zirvesi’nde

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen Dünya Akademik Zirvesi'ne (Times Higher Education World Academic Summit 2016) katıldı.

Tags: 

Sümer Kampüsü’nde Anlamlı Buluşma

Kayseri Sümerbank Bez Fabrikası’nın eski çalışanları Sümer Kampüsü’nde buluştu. Mimarlık Fakültesi'nin organizasyonu ile biraraya gelen Sümer çalışanları eski günlerini yad etti.

Tags: 

“Geleceği Bilim İle İnşaa Etmek” Konferansı

“Geleceği Bilim İle İnşaa Etmek” konulu konferans veren Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yusuf Baran teknolojik gelişmeler ve bilimdeki ilerlemeyi yaptığı sunumla çeşitli örneklerle anlattı.

Tags: 

Yeni Öğrenciler İçin Oryantasyon Günleri

Bu yıl AGÜ'ye yeni katılan öğrenciler ile uluslararası öğrenciler için oryantasyon günleri düzenlendi. Oryantasyonda öğrencilere, üniversitenin misyonu, vizyonuyla akademik ve idari birimler tanıtıldı.

Tags: